Українцям не варто класти на один гривневий депозит усі свої кошти – замість цього можна розмістити частину заощаджень на ультракороткому вкладі, а іншу – на довгостроковому. При цьому оптимальним варіантом є розміщення до 50% наявних коштів. Таким чином вдасться не лише зберегти готівку від знецінення, а й отримати пасивний прибуток.
Про це OBOZ.UA розповів директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус банку” Дмитро Замотаєв. Він зазначив: щоб уникнути ж необхідності дострокового розірвання депозитного договору, при його складанні слід враховувати 2 фактори. Зокрема:
- обсяг вільних коштів;
- особисті плани.
Крім того, наголошується, оптимально розміщувати від 10 тис. грн на 6 місяців та довше. Це, за словами банкіра, допоможе “відчути прибуток від розміщення коштів”.
“Для тих клієнтів, що планують використати депозит для тимчасового та безпечного тримання коштів під надійним банківським захистом, оптимальними будуть ультракороткі вклади – наприклад, якщо громадянин має ненадовго змінити місце проживання. Вклади на 3-6 міс. будуть максимально безпечними та гарантуватимуть збереження купівельної спроможності грошей”, – пояснив Замотаєв.
Разом з тим, зазначив він, найбільші середні ставки пропонуються на вклади 6-9 місяців. А з урахуванням акційних пропозицій та стартових бонусів вони можуть бути вищими від задекларованих банками в середньому на 0,5-1,5 відсоткового пункту.
Як вибрати депозитну програму
Водночас, за словами Замотаєва, при виборі депозитної програми слід звернути увагу на кілька нюансів. Зокрема:
- Можливість поповнення вкладу.
- Можливість щомісячного зняття нарахованих процентів.
- Автоматичну пролонгацію вкладу після його завершення.
- Штрафні санкції за передчасне розірвання депозитної угоди тощо.
“Клієнт може обрати вклад за тими умовами, які найбільше збігаються з його особистими планами. Депозитні умови мають бути комфортними для вкладника”, – наголосив він.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас у фінансовому секторі не радять українцям інвестувати в долар. Причина – підірвана довіра до американської валюти через непередбачуваність президента США Дональда Трампа. Відповідно, долар нині не розглядається як надійний актив – на відміну від облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), які, вважається, є найкращим активом для інвестицій.
Джерело: OBOZ.UA