Правоохоронці передали до суду справу зі збуту в Закарпатській області підроблених банкнот Європейського союзу – євро. Так, мешканець міста Тячів продавав українцям підроблені 500 євро – і за кожну таку купюру отримував 50% вартості оригіналу, тобто 250 євро.
Про це повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили:
- Пошук жертв проходив через знайомих у кримінальних колах.
- Детективи БЕБ задокументували шахрая під час збуту підроблених 1 000 євро.
“Фальшивомонетнику було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 Кримінального кодексу України. Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. За вчинене кримінальне правопорушення фігуранту загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 7 років”, – йдеться у повідомленні.
Які євро та долари підробляли шахраї
Зі свого, в НБУ раніше повідомили, що у 2024 році на частку долара випало 93% підроблених банкнот серед усіх іноземних. При цьому фальшивими здебільшого виявлялися гроші великих номіналів.
Так, найпопулярнішою серед шахраїв стала банкнота у 100 доларів – 90% від загальної кількості вилучених підроблених купюр американської валюти припало саме на неї.
Друга “улюблена” купюра у зловмисників – 50 доларів. На неї припало 9% від загальної кількості вилучених фальшивок.
Окрім доларів в Україні підробляли євро. На нього, за даними НБУ, припало 7% вилучених підроблених банкнот іноземної валюти.
“Найчастіше зловмисники підробляли іноземні банкноти номіналом 300, 100 та 50 євро. 35%, 25% та 21% від загальної кількості вилучених підроблених євро відповідно”, – йдеться у повідомленні.
Як не отримати фальшивих грошей
Водночас, зазначили у регуляторі, слід не здійснювати обмінні операції “на руках”, через інтернет тощо. Це, зазначається, допоможе уникнути отримання підробок іноземної валюти.
“Для обміну слід звертатися виключно до пунктів обміну валюти банків, що ліцензуються Національним банком. Або небанківських фінансових установ”, – підкреслили в НБУ.
Як повідомляв OBOZ.UA, також шахраї продавали українцям фальшиві гривні та іноземну валюту. Банкноти вони збували під час особистих зустрічей, а залучали своїх жертв низьким курсом – фейкові купюри пропонували за 30-65% від ринкової вартості реальних грошей.
Джерело: OBOZ.UA