Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) “Богдана 2С22”. Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36.
Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерело. Як зазначається, такого прориву вдалося досягти завдяки підтримці європейських партнерів, які інвестували у розвиток української оборонної промисловості.
При цьому Україна активно працює над локалізацією виробництва: уже зараз 85% компонентів для “Богдани” виготовляються всередині країни, а до кінця року цей показник планують довести до 95%.
На тлі українських темпів виробництва навіть великі європейські гравці виглядають скромно: Франція, наприклад, випускає лише 8 артилерійських систем CAESAR на місяць.
“Богдана 2С22” – це сучасна українська 155-мм колісна самохідна артилерійська система. Вона встановлена на шасі високомобільного вантажівки КрАЗ 63221 6×6 виробництва “АвтоКрАЗ” та здатна вражати цілі на відстані 40–50 км.
Видання також нагадує, що від початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року й до середини 2024-го Україна отримала понад 800 артилерійських систем різних калібрів – серед них британські AS90, німецькі PzH2000, шведські Archer, французькі CAESAR і американські M777.
Нагадаємо, у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України показали, як працює українська самохідна артилерійська установка (САУ) “Богдана”. За словами розвідників, ця далекобійна гаубиця надійно й точно карає російських окупантів на полі бою.
Джерело: OBOZ.UA