У Великій Британії суд заборонив трансгендерних жінок вважати жінками: як відреагували правозахисниці

У Великій Британії Верховний суд ухвалив рішення, згідно з яким терміни “жінка” та “стать” стосуються лише біологічних жінок та біологічної статі. Тобто називати трансгендерних жінок жінками тепер не можна.

Про це повідомили The Guardian та The Times. П’ять суддів одностайно визнали, що юридичне визначення жінки в Законі про рівність 2010 року не включає трансгендерних жінок, навіть якщо вони мають сертифікати про визнання статі (GRC).

Очікується, що рішення Верховного суду вплине на гендерну політику в спорті, збройних силах та лікарнях, а також обмежить доступ трансжінок до роздягалень і місць, призначених лише для жінок. При цьому трансгендерні жінки все одно матимуть право на рівну оплату праці, як і жінки, а в деяких ситуаціях зможуть вимагати, щоб до них ставилися як до жінок.

В уряді Великої Британії заявили, що це рішення принесло “ясність і впевненість” для жінок і тих, хто керує лікарнями, спортивними клубами та центрами для жінок.

“Ми завжди підтримували захист одностатевих просторів, заснованих на біологічній статі. Одностатеві простори захищені законом і завжди будуть захищені цим урядом”, – зазначив речник.

Однак такої позитивної думки про це рішення суду притримуються не всі.

“Це рішення може мати далекосяжні наслідки і призвести до ще більшого обмеження доступу трансгендерних жінок до послуг і місць, призначених для жінок. Це рішення спричинило заклики до перегляду британських законів про визнання гендерної ідентичності”, – зазначили в ЗМІ.

Що передувало рішенню суду

Цей вердикт Верховного суду Великої Британії, викладений на 88 сторінках, поклав край юридичній суперечці між феміністичною організацією For Women Scotland, яку фінансово підтримує британська письменниця Джоан Роулінг, та шотландським урядом.

Раніше два суди Шотландії відхилили аргументи організації про те, що визначення жінки в Законі про рівність обмежується лише біологічними жінками.

Реакція на вердикт

Співзасновниця For Women Scotland Сьюзан Сміт привітала рішення Верховного суду, зауваживши, що “судді сказали те, у що ми завжди вірили – що жінки захищені своєю біологічною статтю”.

Джоан Роулінг також схвально відреагувала на ухвалу суду.

“Переможці у Верховному суді Великобританії сьогодні: жінки та дівчата, включаючи транс-ідентифікованих жінок (продовжують користуватися материнськими правами тощо); гомосексуальні люди; свобода слова; свобода об’єднань; ті, кому загрожує дискримінація за віру в існування матеріальної реальності статі”, – написала вона.

Водночас борці за права трансгендерів висловили розчарування рішенням суду. Так, в організації Amnesty International UK заявили про “потенційно тривожні наслідки для транслюдей”, хоча й підкреслили, що суд ясно дав зрозуміти: транслюди захищені Законом про рівність від дискримінації та переслідувань.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент США Дональд Трамп підписав укази, які змінять структуру американської армії. Зокрема, він заборонив трансгендерам служити у Збройних силах та скасував програми із забезпечення різноманітності, рівності та інклюзивності в армії.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *