Переговори навколо потенційної угоди США й України щодо корисних копалин не передбачають конкретних сум чи боргів. Фінальний документ має створити інструмент для спільних інвестицій і взаємної вигоди.
Відповідну заяву зробив заступник міністра економіки України Тарас Качка. В ефірі телемарафону він пояснив, що повідомлення, які з’являються в медіа, – це лише окремі фрагменти переговорного процесу.
“У рамках угоди ми не ведемо жодних розмов про цифри. Я думаю, що є багато людей, які висловлюють свої оцінки щодо тих чи інших елементів угоди, і на них базуються повідомлення в пресі. Я не можу назвати їх помилковими, не можу спростовувати чи підтверджувати. Але скоріше це елементи дискусії, які можуть точитися довкола угоди”, – сказав Качка.
Він стверджує, що під час переговорів не обговорювався конкретний прибуток, який хотіли б отримати Сполучені Штати.
Йдеться про майбутній “інструмент, який би забезпечував подальшу допомогу з боку США, інвестиції в Україну, заробляння на інвестиціях в Україну і для України, і для США”.
“І ми раді будемо, якщо ці заробітки від інвестицій будуть більше ніж допомога, яку надають Сполучені Штати”, – зазначив заступник міністра.
Також він запевнив, що немає конкретних розмов щодо боргу.
“Формула досить проста – заробляти на інвестиціях в Україні. Це не виплата, не жоден борг, це віра в наше майбутнє. І якщо вона буде приносити зиск для американського народу, це добре, тому що буде вигода і для українського народу теж”, – підсумував представник Мінекономіки.
Як писав OBOZ.UA, раніше американське агентство Bloomberg із посиланням на джерела заявило, що Вашингтон готовий поступитися певними вимогами для підписання угоди про корисні копалини з Києвом. Мовляв, у Білому домі втричі знизили суму допомоги, що її нібито повинна повернути наша країна.
Джерело: OBOZ.UA