Хочуть виправдати небажання йти на поступки: в ISW вказали, як у Росії перебільшують свою військову міць і “перемоги” на полі бою

Високопоставлені російські чиновники перебільшують поточну військову силу Росії та “перемоги” її армії на полі бою. Так у країні-агресорі намагаються виправдати своє постійне небажання йти на територіальні поступки для припинення війни.

На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW) у зведенні за 30 квітня. Вони наголошують, що в Кремлі навмисне маніпулюють хибним твердженням про свою нібито відкритість до дипломатії, відкрито відхиляючи пропозиції США та України щодо припинення вогню, які дозволили б розпочати офіційні мирні переговори.

Зокрема, спікер російського диктатора Дмитро Пєсков нещодавно стверджував, мовляв, ситуація “на місцях” в Україні відрізняється від тієї, що була в березні 2022 року, і що “неможливо” не визнати цю ситуацію “де-факто чи де-юре”.

Він нечітко згадав російсько-українські переговори в Стамбулі в березні 2022-го (результатом яких став проєкт угоди, яка б фактично роззброїла Україну, заборонила б їй отримувати будь-яку іноземну зброю та змусила б взяти на себе зобов’язання ніколи не брати участі у військових блоках), а також звинуватив Захід й Україну в “зриві” цих переговорів понад три роки тому.

Аналітики пояснюють, що кремлівський спікер навмисне намагається створити враження, нібито Росія сьогодні перебуває в “сильнішій позиції”, ніж у березні 2022 року. Також він сигналізує, що Москва не піде на жодні територіальні поступки, на тлі повідомлень про те, що нещодавня пропозиція США щодо плану припинення війни включала “де-юре” визнання Вашингтоном контролю Росії над Кримом і “де-факто” визнання її контролю над окупованими Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською областями”.

“Оцінка Пєскова про те, що ситуація на полі бою змінилася з березня 2022 року до теперішнього часу, є правильною, але тільки тому, що ситуація на полі бою для Росії погіршилася з перших днів вторгнення, а не покращилася, як хибно припускав Пєсков”, – підкреслили в ISW.

Там нагадали, що російські війська перебували на околицях Києва та захопили Херсон у березні 2022 року. Проте відтоді контрнаступи Сил оборони України відкинули окупантів від Києва та інших районів на півночі України у березні-квітні 2022 року; звільнили значну частину Харківщини й відкинули загарбників від Харкова у вересні-жовтні 2022-го; повністю відкинули армію РФ із правобережної частини Херсонської області та звільнили Херсон у листопаді 2022 року.

За оцінками ISW, російські війська просувалися в середньому на понад 1000 кв. км на день у березні 2022 року. Це значно швидше й глибше, ніж взимку 2024-го, коли ЗС РФ просувалися порівняно швидшими темпами, ніж місяці позиційної війни, що характеризували більшу частину 2023 року та початок 2024-го.

“Але українські збройні сили змогли скористатися західною військовою допомогою та збільшеними можливостями українського оборонно-промислового виробництва, щоб обмежити поступове просування російських військ ціною великих втрат особового складу й техніки ворога”, – констатували аналітики.

Як повідомляв OBOZ.UA, російський диктатор Володимир Путін наполягає, що РФ повинна взяти під свій контроль чотири області України, які вона не окупувала повністю, в межах будь-якої угоди про припинення війни. У Bloomberg із посилання на джерела оцінили, мовляв, це ускладнює спроби американського лідера Дональда Трампа “врегулювати конфлікт”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *