П’ять країн Європи найбільше постраждають від глобальних змін клімату: хто опиниться під ударом

Наслідки глобальної зміни клімату вже суттєво впливають на більшу частину нашої планети. Експерти попереджають, що найближчим часом зміна клімату та глобальне потепління призведуть до зростання кількості катастроф.

Кліматичні та погодні катастрофи можуть значно впливати на економіку та державні фінанси через різні канали, як прямі, так і непрямі. OBOZ.UA дізнався, які країни Європи найбільше постраждають від глобальних змін клімату.

На думку вчених, зміна клімату неминуче призведе до зростання кількості лих, таких як екстремальні температури, шторми, повені, посухи та лісові пожежі. Ці процеси можуть призвести до значної прямої економічної шкоди, такої як втрата будівель, худоби, природних ресурсів та інфраструктури, яка в більшості випадків застрахована лише частково.

Ризик збитків від кліматичних катастроф наразі найвищий у південній та центрально-східній частині Європейського Союзу та найнижчий у північній частині ЄС. У середньостроковій та довгостроковій перспективі та у сценаріях вищого глобального підвищення температури ці ризики зміщуються у бік атлантичних країн у західній частині ЄС.

Експерти впевнені, що окремі країни ЄС можуть бути найбільш уразливими від глобальних змін клімату. Очікується, що Іспанія, Португалія, Греція, Італія та Угорщина зіткнуться із найвищими незастрахованими витратами від кліматичних та погодних катастроф у найближчі роки.

Кліматичні та погодні катастрофи не тільки призводять до короткострокових прямих витрат, а й можуть призвести до економічної шкоди у довгостроковій перспективі. Зокрема, кліматичні катастрофи можуть суттєво вплинути на сільськогосподарський сектор, обмежити доступ до природних ресурсів, а також завдати серйозних збитків будинкам, технологіям та інфраструктурі. У більш загальному плані вони можуть порушити постачання певних товарів, таких як продовольство та енергія, а також призвести до втрат капіталу та технологій.

Згідно з даними Європейського агентства з навколишнього середовища, у період з 1980 по 2022 рік в ЄС через кліматичні та погодні катастрофи зазнали загальних втрат у розмірі 650 мільярдів євро. Близько 43% від загальної суми були викликані гідрологічними небезпеками (переважно повенями), 29% – метеорологічними небезпеками (такими як шторми та град), а решта – кліматичними небезпеками, з яких близько 20% – хвилі тепла та близько 8% – посухи, посухи, лісові пожежі та хвилі холоду разом узяті.

OBOZ.UA раніше писав, що глобальне потепління в цьому тисячолітті може перевершити попередні оцінки через “зворотні зв’язки вуглецевого циклу”.

,

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *